Open Dag NE Studio’s

29 en 30 sept. 2018: Open dag & toegang is gratis

587
587

NEstudio’s ateliers

Elk jaar in september staan de deuren van de NEstudio’s ateliers voor kunst weer open. 

Er wordt veel nieuw werk en werk ‘in progress’ getoond en toegelicht door de kunstenaars. Er zijn tekeningen, beelden, installaties, foto’s, video’s, schilderijen, grafiek en boeken te zien. Het wordt u voordelig te koop aangeboden en de toegang is gratis.
Dit jaar zijn de open atelierdagen op 29 en 30 september tussen 11.00 uur en 17.00 uur.
Ze zijn dit jaar extra feestelijk: de NEstudio’s vieren hun dertig jarig bestaan met muziek, poezie en  performance.

Het programma is:

Zaterdag 29 september

13.00 uur:  
Pétanque workshop met Marijke Appelman en de The Young Petanque Club Rotterdam en een installatie van gastkunstenaar Pip Passchier mede mogelijk gemaakt door Gemeente Rotterdam

15.00 uur:
De Rotterdamse kunstenaar en dichter Hans Wap draagt gedichten voor.

 

Zondag 30 september

13.00 uur:
Pétanque workshop met Marijke Appelman en de The Young Petanque Club Rotterdam en een installatie van gastkunstenaar Pip Passchier

15.00 uur:  
Muziek door de Sara Bonne band

Gelijktijdig met de NEstudio’s, zijn ook de ateliers in de Oranjeboomstraat geopend.
Dit ateliercomplex is op loopafstand van de NEstudio’s.

Meer over The Young Petanque Club Rotterdam en gastkunstenaar Pip Passchier:
The Young Petanque Club Rotterdam is een initiatief van beeldend kunstenaar Marijke Appelman. De club (zonder leden, en voor iedereen toegankelijk) is opgericht in 2013, en bestaat dit jaar vijf jaar. TYPCR fungeert als ontmoetingsplek waarbij leeftijd, sekse en afkomst geen rol spelen. Sinds 2015 organiseert TYPCR indoor pétanque bij Worm Rotterdam. Daarnaast stond TYPCR in 2016 op de Rotterdamse Dakendagen en in 2017 in de Rotterdamse Schouwburg tijdens het International Film Festival Rotterdam. Tijdens het Open Studio weekend bij NE Studio’s op Noordereiland (waar Marijke Appelman sinds kort een atelier heeft) zal gastkunstenaar Pip Passchier op het terrein naast de NE studio’s een sculpturen tuin openen.

Naast een workshop pétanque o.l.v. Marijke Appelman zal Pip Passchier in de sculpturentuin de relatie tussen het spel en de kunst verbeelden. De sculpturen zijn voltooid wanneer er sportatributten uit het pétanque-spel aan toegevoegd worden en hebben hierdoor een speels en actief karakter. Ze hangen samen met de activiteiten op de baan en de toeschouwer wordt uitgedaagd om actief mee te werken aan de voltooiing van het werk. De kunstenaar treed hierbij op als coach om de toeschouwer te motiveren, en het gebruik van haar sculpturen in goede banen te leiden.
Meer info op Facebook: www.facebook.com/theyoungpetanqueclubrotterdam & website: www.pippasschier.nl

NEstudios is goed bereikbaar met bus 32. Parkeren is gratis.
Kijk voor informatie op de NE Studio’s website:www.nestudios.nl
of Facebook:www.facebook.com/noordereilandstudios

Kunstenaars NEstudios
Marianne Grootenboer www.mariannegrootenboer.nl
Rick Keus www.rickkeus.nl
Tamyra Meesters www.tamyrameesters.nl
Don Satijn www.donsatijn.nl
Marjoke Schulten www.marjokeschulten.nl
Minne Smits www.nestudios.nl
Martin Keus Facebook/nonsyntheticbuddha
Marijke Appelman www.marijkeappelman.nl

Open Dagen
Zaterdag 29 & 30 september 2018
Tijd: 11.00 – 17.00 uur


 

Locatie:Prins Hendrikstraat 5


 

 

In this article